5 ویژگی‌ اصلی دکوراسیون 2021

برای شناخت عناصر دکوراسیون 2021 باید بدانیم که کدام ویژگی‌های دکوراسیون 2020 دارد کنار گذاشته می‌شود. برای شروع چیدمان منزل براساس مدها و نکات جدید بهتر است بدانیم که از چه چیزهایی باید فاصله گرفت.

پس در ابتدای این مطلب مروری داریم بر عناصر از مد افتاده یا کنار گذاشته شده و بعد می‌رویم سراغ شناخت دکوراسیون 2021.

فضای منزل

خانه مزرعه‌ای مدرن

ترکیب عناصر خانه‌های مزرعه‌ای با سبک خانه‌های مدرن در 2020 خیلی رواج داشت. اما در دکوراسیون 2021 این دقیقاً همان چیزی است که باید فکرش را از سرتان بیرون کنید. زیرا چنین ترکیبی بعد از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهد. متخصصان می‌گویند که تمام این ویژگی‌ها هنوز هم زیبا و ارگانیک هستند اما به خاطر استفاده زیاد، باعث دلزدگی مردم شده‌اند.

اگر واقعاً دلبسته چنین عناصری هستید، برای دکوراسیون 2021 به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا حد امکان عناصر یکدست روستایی را انتخاب کنید که با فضای منزل شما ارتباط نزدیک دارند.

اگر دوست دارید بدانید که کرونا چه تاثیری بر انتخاب ترندهای 2021 گذاشته، این مطلب را بخوانید.

آشپزخانه‌های سفید

وقت استفاده زیاد از حد از رنگ سفید به پایان رسیده است. در دکوراسیون 2021 مردم از سنگ‌های عجیب و غریب و طرح‌های بسیار متفاوت استقبال می‌کنند. این روزها سنگ‌های خاص و کاشی‌های لوکس و شیک سفیدی مطلق را از میدان به در کرده‌اند.

دکوراسیون داخلی

نقشه‌های باز

جذابیت نقشه‌های مینیمال و باز که در آن‌ها از دیوارهای کمتری استفاده می‌شد و سعی بر حفظ گستردگی فضا و حذف خطوط بود، در دکوراسیون 2021 به کلی از بین می‌رود. چون آدم‌هایی که در بحران کرونا و قرنطینه سال 2020 را سپری کردند، فهمیدند که چقدر به حریم شخصی نیازمندند. هر یک از افراد خانواده به فضایی شخصی برای گذراندن کلاس، کار و فعالیت‌های دیگر احتیاج داشت. پس در دکوراسیون 2021 حریم شخصی، اتاق‌ها و دکوراسیون منعطف نقش مهم و پررنگ‌تری ایفا می‌کنند.

برای خرید پارکت طوسی برپایه رنگ سال زرد و خاکستری اینجا کلیک کنید.

وسایل تک منظوره

در دکوراسیون 2021 وسایلی که فقط یک کاربرد دارند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند جای خود را به وسایل چندکاره و مفیدتر می‌دهند. فضاهای کوچک زندگی مدرن، نیازمند ابزارها و وسایلی است که بتواند چند نیاز را یکجا برطرف کند.

مثلاً کاناپه‌های بزرگی که تنها نیاز نشستن آدم را رفع می‌کنند حذف شده و کاناپه‌های تخت‌شو جای آن‌ها را می‌گیرند. یا این که قرار نیست هر یک از اعضای خانواده بتواند یک دفتر کار خانگی داشته باشد. بلکه آن‌ها می‌توانند فضاهای غیر قابل استفاده خانه یا میزهای متفاوت را به یک دفتر کار خانگی مختصر تبدیل کنند.

چیدمان منزل

شلوغ و مجلل

در دکوراسیون 2021 نگاه مینیمالیستی اولویت طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. خانه‌های مجلل و شیک و باشکوه را رها کنید. با شیوع همه‌گیری خیلی‌ها متوجه شدند که نیازی به این خانه‌ها ندارند. جدای از مقوله تمیز نگه داشتن چنین فضایی، جمع شدن کنار هم یک خانواده، استفاده از امکانات محدود و تبدیل آن‌ها به چیزی بهتر همه و همه باعث شد که کسی به این خانه‌های بزرگ و ترسناک احتیاجی نداشته باشد.

دیگر این که بشر دیگر علاقه‌ای به نگه داشتن وسایل قدیمی و بی کاربرد ندارد. او بیشتر دوست دارد خود را از این انباشتگی نجات دهد و سبک کند. با وضع اقتصادی جدید و کوچک‌تر شدن خانه‌ها، آدم‌ها فقط وسایل کاربردی‌ای را خریداری می‌کنند که جای زیادی هم اشغال نکند.

دیگر لازم نیست که در انتخاب پالت رنگی دکوراسیون خودتان تردید داشته باشید. این راهنما مختص شماست تا تمام مشکلاتتان را حل کند.

تند و چشمگیر

رنگ‌های خنثی و طرح‌های هندسی منعطف در دکوراسیون 2021 جایگاه ویژه‌ای دارند. فاصله گرفتن از رنگ‌های تند و پررنگ گذشته و پناه آوردن به رنگ‌های طبیعی‌تر که کمتر چشم را درگیر کنند و بیشتر با آرامش روح و روان همسو باشند، نکته‌ای اساسی است.

علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود که حضور آثار هنری در دکوراسیون 2021 به ترندی محبوب تبدیل شود. زیرا که قرنطینه سال قبل باعث شد که مردم به اهمیت و تاثیر عناصر هنری در در چیدمان منزل پی ببرند.

ترند 2021

مصنوعی و پر زرق و برق

دوری کردن از هر چیز بسیار مصنوعی، صنعتی و پر زرق و برق از اصول دکوراسیون 2021 است. تا می‌توانید از چیزهای طبیعی در چیدمان منزل بهره ببرید. خواه یک گلدان طبیعی باشد یا یک حوضچه کوچک یا حتی صندلی‌های حصیری و… .

حضور عناصر برگرفته از طبیعت در دکوراسیون 2021 باعث نزدیک شدن انسان امروز به طبیعت و آرامش آن می‌شود. نیازی که در گذر از یک سال گذشته به عمق آن پی برد.

در ادامه 5 عنصر اساسی دکوراسیون 2021 را برایتان ذکر می‌کنیم:

1. دیوارهای سبز

در ادامه استفاده از عناصر طبیعی در چیدمان منزل، استفاده از دیوارهای سبز طبیعی یا مصنوعی به سرعت در حال اوج‌گیری است. این دیوارها با ایجاد فضایی سرسبز در داخل خانه‌ها یا ادارات تاثیری مستقیم بر روحیات افراد دارند و حسی از آرامش گذران وقت در طبیعت را به آن‌ها منتقل می‌کنند. این حس باعث کاهش تنش‌ها و فشارهای روانی می‌شود.

5 اصل مهم طراحی دفتر کار خانگی را در این مطلب بخوانید.

2. طراحی‌های سازگار با طبیعت

اهمیت به طبیعتی که مدام در حال آسیب دیدن است جزو ترندهای اصلی دکوراسیون 2021 به حساب می‌آید. کرونا باعث شد که بشر نگاهی دوباره به طبیعت و محیط زیست زندگی خود بیاندازد. حتی در این بین بسیاری از فعالان این حوزه کوشیدند تا ماسک‌های پارچه‌ای یا هوشمندی تولید کنند که از میزان تولید زباله بکاهد. همین 2 دلیل، اولی نیاز همیشگی انسان به طبیعت و افزایش تولید زباله باعث شده تا استفاده از محصولات دوستدار طبیعت، بازیافتی و قابل بازیافت مجدد بسیار فراگیر شود.

طراحی داخلی خانه

3. رنگ‌های گرم و خاکی

رنگ‌های خاکی و گرمی که یادآور بیابان‌های وسیع یا ساحل‌های آفتاب‌خورده هستند، جایگاه پرقدرتی را در پالت رنگی دکوراسیون 2021 دارند. این رنگ‌ها نشان دادند که ابداً کسل‌کننده و ساکن نیستند. بلکه باعث ایجاد حس آرامش، لذت و حرکت می‌شوند.

4. دفتر کار خانگی

گذران قرنطینه و دورکاری سال 2020 باعث شد که در دکوراسیون 2021 یکی از ارکان مهم طراحی داخلی ایجاد و ساخت فضایی به عنوان دفتر کار خانگی باشد. تهیه دیدن چنین فضایی لزوم کار در خانه، کار آزاد و شخصی را بیش از پیش نشان می‌دهد. چنین فضایی باید از فضای داخلی خانه جدا باشد تا مانع از ترکیب شدن مستقیم فعالیت کاری با زیستن در خانه بشود.

خانه مدرن

5. تکنولوژی در خانه

استفاده از ابزارها و گجت‌ها جزو جدانشدنی دکوراسیون 2021 است. لامپ‌ها، شیرها، وسایل کاربردی الکترونیکی، لمسی یا قابل کنترل از راه دور برآورده کننده بخش مهمی از نیازهای بشر امروز است. به خصوص در مواجهه با ویروسی مثل کرونا که در ابتدای شیوع تماس با هر چیزی را ترسناک ساخته بود.

علاوه بر این چنین ابزارهای پیشرفته‌ای می‌تواند پرکننده خلاء ناتوانی‌های انسانی باشد و کمک حال افراد با توانایی ویژه به حساب بیایند.

نکته پایانی

همان‌طور که خواندیم برای استفاده از عناصر دکوراسیون 2021 باید در نظر بگیرید که از چه چیزهایی دوری کنید و به چه چیزهایی روی بیاورید.  دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا بسته به نوع دکوراسیون داخلی فضای خود و امکانات موجود از عناصر دکوراسیون 2021 استفاده کنید و به روز باشید.

نوشته شده توسط

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • باورم نمیشه واقعا که یک بلاگ ایرانی انقدر اطلاعات خوبی را در مورد دکوراسیون و دیزاین روز دنیا بم بده

  پاسخ
  • سلام، خواهش میکنیم باعث خوشحالی ماست که این مطالب کاربردی بودن و پسندیدین.

   پاسخ
 • قیمت پارکتتون متری چند هست؟
  شما قرنیز و ابزار همرنگشم دارید؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. در صفحه محصولات میتونین قیمت به روز تمام پارکت‌های ما رو مشاهده کنین. بله شما میتونین قرنیز و ابزار همرنگ پارکت خودتون رو هم تهیه کنین.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button

برای دریافت اطلاعات دکوراسیون ۲۰۲۱ شماره خود را وارد کنید.