پرطرفدارترین دکوراسیون تابستانی منزل

برای تغییر دکوراسیون منزل خود آماده شده‌اید یا نه؟ درست است که کرونا هنوز ادامه دارد و گرما حسابی کلافه‌مان کرده است. این وسط هیچ چیزی به اندازه یک تغییر درست و حسابی در تابستان حال آدم را جا نمی‌آورد. پس چی بهتر از آماده‌سازی یک دکوراسیون تابستانی منزل .

اگر هنوز تغییرات را شروع نکرده‌اید، در این مطلب یک دنیا ایده برای دکوراسیون تابستانی منزل شما داریم. اگر هم کار را شروع کرده‌اید، باز هم می‌توانید از ایده‌های کوچک یا بزرگ برای دکوراسیون خود استفاده کنید.

خانه تابستانی

سبک‌ها و ترندهای دکوراسیون تابستانی منزل

1.Cottagecore

به احتمال عکس‌های این دکوراسیون تابستانی منزل را این روزها در اینستاگرام زیاد دیده باشید. شاید بتوانیم معادل این سبک در فارسی را دکوراسیون روستایی بنامیم اما این ترجمه دقیقی نیست.

ما معمولاً به آدم‌هایی که از این دکوراسیون استفاده می‌کنند، می‌گوییم چقدر خانه‌ات حس کهنگی دارد، مثل خانه مادربزرگ‌ها با همان وسایل ساده و قدیمی. این دقیقاً تصویری است که با سبک دکوراسیون Cottagecore در ارتباط است.

برای ساخت این دکوراسیون تابستانی منزل باید دنبال وسایل قدیمی یا از مدافتاده باشید. پارچ‌های بلوری رنگی، صندلی‌های چوبی ساده و کهنه، رنگ‌های تابستانی پتینه، رومیزی‌ها و پرده‌های قدیمی و تمام وسایلی که طرح قدیمی داشته باشند.

فکر نکنید که خانه تابستانی شما اینطوری خیلی کهنه و بدشکل می‌شود. اتفاقاً اگر بدانید که دقیقاً کدام وسیله به خانه شما می‌آید، می‌توانید یک دکور تابستانی قدیمی اما مدرن بسازید.

باید در ترکیب وسایل و خرید آن‌ها کمی از نگاه مادربزرگتان و کمی از نگاه متفاوت خودتان را با هم ترکیب کنید. همین!

برای شناخت سبک‌های دکوراسیون این مقاله را بخوانید!
2.Japandi

یادتان هست که یک زمانی موج مهاجرت ایرانی‌ها به ژاپن زیاد شده بود و کلمه «جاپن» به دفعات زیاد در دهان‌ها می‌چرخید؟ جاپندی ترکیب دو کلمه سبک ژاپنی و سبک اسکاندیناوی (Scandi) است.

در نگاه اول ممکن است این دکوراسیون تابستانی منزل را با سبک دکوراسیون قبلی اشتباه بگیرید اما جزئیات این دو با هم خیلی فرق دارند. زیبایی جاپندی برای خانه تابستانی شما این است که تاکید بسیاری بر وسایل طبیعی و اشکال ساده دارد. چی بهتر از این؟

در بین رنگ‌های تابستانی و اشکال درشت و هیجان‌انگیز تابستان، فقط این دکوراسیون مینیمال، ساده و طبیعی می‌تواند یک آرامش و خُنکای طولانی را برای ما به ارمغان بیاورد.

چوب‌های خیزران، چوب‌ههای طبیعی، ظروف سرامیکی و سفالی، اشکال هندسی ساده یا حتی ارگانیک، رنگ‌های سرد و خنثی حسی از یک خانه آرام اما شاد را به شما می‌دهند.

شما می‌توانید گیاهانی با برگ‌های بلند و نازک را نیز در تکمیل  دکوراسیون تابستانی منزل خود براساس سبک جاپندی اضافه کنید.

طراحی منزل

3.شمایل زمینی

خوب به زمینی که رویش زندگی می‌کنیم، نگاه کنید. رنگ‌ها و عناصر موجود در آن بهترین الهام برای ساختن دکوراسیون تابستانی منزل شماست. می‌توانید از رنگ‌های طبیعی و گرم فصل تابستان نیز استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل صورتی روشن و قرمز ملایم که یادآور میوه‌های تابستانی هستند.

حس آرامش و سکونی که این رنگ‌ها به خانه تابستانی شما می‌بخشند، از عهده هیچ رنگ دیگری برنمی‌آید. فقط کافی است که به زمین اعتماد داشته باشید.

4.ترند رنگی سال 2021

همان‌طور که می‌دانید رنگ سال را شرکت پنتون اعلام می‌کند و امسال دو رنگ خاکستری و زرد به عنوان ترند اصلی سال انتخاب شدند. شما می‌توانید دکوراسوین تابستانی منزل خود را طبق رنگ سال تغییر دهید. خوشی و هیجانی که رنگ زرد منتقل می‌کند در کنار سکون و آرامش رنگ خاکستری ترکیب متعادلی را کنار هم می‌سازند.

دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهی با پالت رنگی منزل و چرخه رنگ‌ها آشنا بشوید، این مطلب را از دست ندهید.
5.منحنی‌های دوست‌داشتنی

امروزه در طراحی منزل توجه به گوشه‌های گرد و اشکال منحنی محبوبیت بسیاری پیدا کرده. حتی می‌توانید این موج را در طراحی‌های گرافیکی نیز مشاهده کنید. به همین دلیل بیشتر تولیدات لوازم خانگی تمرکز خود را بر استفاده از این اشکال و گوشه‌های نرم گذاشته‌اند.

این نوع خطوط و اشکال به سرعت در نگاه و روان افراد تاثیر می‌گذارد و نشانگر حسی از لطافت و عمق است. طوری که شما را به لمس آن وسیله ترغیب می‌کند. شما در خانه‌هایی با حضور منحنی‌های گوناگون احساس لذت و آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید.

شما می‌توانید برای آماده کردن خانه تابستانی خود این ترند را در وسایل کوچک خانه مثل آباژور، لوستر، کوسن‌ها، قاب‌ها و… به کار ببرید.

6.دوستدار محیط زیست

استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست که دارای سازگاری بالایی با طبیعت هستند و از رسیدن آسیب به آن جلوگیری می‌کنند، طی یک دهه اخیر افزایش یافته است.

این محصولات براساس نیاز روز مصرف‌کنندگان تولید می‌شوند و طراحی‌های مدرنی دارند که باعث می‌شود هیچ‌وقت از مد نیفتند. پوشش‌های کفی چون پارکت لمینت و spc، لوازم چوبی‌ چوب‌پنبه‌ای، نئوپانی و بامبویی و… جزو موارد پرطرفدار دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند.

این محصولات علاوه بر سازگاری‌شان با محیط زیست و بازگشت به چرخه بازیافت، قابلیت‌ها و مزایای دیگری هم دارند که استفاده از آن‌ها رونق پیدا کند.

7.طبیعت و دیگر هیچ

بهار و تابستان فصل گیاهان است. پس برای ساختن خانه تابستانی خود این مورد را فراموش نکنید. حضور گیاهان در دکوراسیون تابستانی منزل شما نه تنها باعث افزایش اشتیاق و حس سرزندگی می‌شوند، بلکه هوای خانه را نیز تصفیه می‌کنند.

می‌توانید از گیاهان آپارتمانی مقاوم و سازگار با نور کم و آن‌هایی که حساسیت‌زا نیستند، استفاده کنید.

دکوراسیون تابستانی منزل

8.دیوار خاطرات

حالا که فهمیدیم در خانه ماندن با ما چه می‌کند، بیشتر از قبل به مرور خاطرات و اهمیت آن‌ها پی بردیم. هیچی به اندازه داشتن یک دیوار خاطرات در دکوراسیون تابستانی منزل جذاب نیست.

بهترین خاطرات یا یادگاری‌های خود را مقابل چشمانتان بگذارید تا هم خودتان لذت ببرید و هم مهمانانتان. این یک ایده سرگرم‌کننده و دلنشین برای خانه تابستانی شماست.

بلد هستی که مودبورد درست کنی؟ اگر نه اینجا برای شما نوشته‌ایم.
9.شیک و لوکس

در میان تمام روزهای سختی که در یکی دو سال گذشته گذرانده‌ایم، بهتر است که کمی هم به فکر تجملات باشیم. حالا نه آنقدر که به خاطرش نگران جیب‌هایمان بشویم. در یک حد رضایت‌بخش و متعادل.

حتی اگر اهل سادگی و ظرافت هم باشید، می‌توانید شیفته وسایل شیک و لوکس مدرنی شوید که مناسب دکوراسیون تابستانی منزل شماست. این وسیله می‌تواند یک شمعدانی شیک یا یک ظرف زیبا باشد. هر چیزی که بتواند لبخند بر لب شما بیاورد.

تابستان

10.فضاهای منعطف و جداگانه

شاید شما جزو طرفداران وسایل چندکاره برای دکوراسیون تابستانی منزل خود باشید. مثل مبلی که تخت می‌شود یا صندلی‌ای که میز می‌شود. اما بخشی از این وسایل بعد از مدتی شما را خسته می‌کنند و جذابیتشان را از دست می‌دهند.

سعی کنید تا می‌توانید از وسایل منطعف و چندکاره‌ای برای خانه تابستانی خودتان استفاده کنید که علاوه بر زیبایی و طراحی مناسب قابلیت تبدیل به مورد کاربردی نزدیک به خودشان را داشته باشند. وگرنه شما ناچار می‌شوید که جابه‌جایی‌های کوتاهی را تجربه کنید.

مثلاً شما باید وسایل روی یک میز را پایین بگذارید تا آن را به صندلی تبدیل کنید یا باید مبل تخت‌شو را یا جایی بگذارید که فضای باز شدنش فراهم باشد. گزینه‌های دیواری که راحت‌تر باز و بسته می‌شوند جزو ترندهای محبوب طراحی منزل این روزها هستند. چون دیگر زحمت وسایل چندکاره قدیمی را ندارند.

از طرف دیگر سعی کنید که هر فضایی را در دکوراسیون داخلی منزل در عین انعطافی که دارد به نحوی از دیگر مکان‌ها جدا کنید. حالا با یک پارتیشن، کتابخانه، پرده‌های دکوراتیو، چند گلدان و… . این جداسازی حس خوبی را در فضای یکدست خانه ایجاد می‌کند و آن را از تختی و کشیدگی زیاد نجات می‌دهد.

 021-74475000 :برای خرید پارکت لمینت و مجموعه کامل پروفیل و ابزار، با ما در ارتباط باشید

رنگ های تابستان

حرف آخر برای خانه شما…

حالا که تابستان شروع شده و هنوز کلی وقت دارید، ساخت دکوراسیون تابستانی منزل خود را سریع‌تر آغاز کنید. یک تغییر کوچک در خانه تابستانی شما می‌تواند حال و هوای اهل منزل را به کلی عوض کند.

پس هم برای خودتان و هم برای همراهانتان، از چیزهای کوچک شروع کنید تا به چیزهای بزرگ برسید.

نوشته شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button

برای دریافت اطلاعات دکوراسیون ۲۰۲۱ شماره خود را وارد کنید.