7 ایده فوق‌العاده برای طراحی غار تنهایی

اگر دقت کرده باشید مردان و زنان نگاه متفاوتی به دنیا دارند. نه، نه، فکر نکنید که ما هم می‌خواهیم همه‌چیز را براساس جنسیت تقسیم‌بندی کنیم. درواقع این یک اصل بیولوژیکی است و این که مثلاً زنان طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها را می‌بینند که مردان قادر به تفکیک آنان نیستند، به فرایند مغزی آن‌ها برمی‌گردد.

در این مقاله اصلاً از این خبرها نیست. بلکه بیشتر می‌خواهیم روی طراحی غار تنهایی تکیه کنیم اما خب این نسخه، نسخه‌‌ی مردانه‌ی آن است. زنان معنای خلوت کردن را خوب می‌فهمند و همیشه سعی می‌کنند چنین فضایی را برای خودشان ایجاد کنند اما مردان شاید از اهمیت طراحی غار تنهایی غافلند. آن‌ها باید بدانند که در میان مشغله‌های زندگی نیاز به خلوت کردن با خود دارند.

پس این مطلب را به دست مردانی برسانید که دوستشان دارید و برایتان مهم است که به آن‌ها مجال خلوت کردن بدهید.

ایده ساخت غار تنهایی

چرا باید ساخت غار تنهایی را جدی بگیریم؟

راستش را بخواهید داشتن خلوت یک ضرورت برای زندگی در عصر جدید است. شاید شما به این بخش از خود توجهی نشان ندهید. ولی نداشتن فضایی برای خلوت کردن با خود و سبک‌سنگین کردن روزانه یا هفتگی زندگی، ممکن است در طولانی مدت به شما آسیب بزند.

هر کدام از ما دور از هیاهوی بیرون، نیاز به خلوت کردن با خود داریم. باید حداقل چند ساعتی کار و مشغله‌های دیگر را کنار بگذاریم و فقط به خودمان برسیم. به‌خصوص مردان که شاید ترجیح بدهند وقت خود را همیشه با همسر یا دوستان خود بگذارنند و درواقع حضورشان معمولاً در جمع تعریف می‌شود.

این مطلب را به دست مردانی برسانید که دوستشان دارید و برایتان مهم است که به آن‌ها مجال خلوت کردن بدهید.

برخی از آن‌ها هم انقدر غرق در کار هستند که ممکن است به دیگر نیازهای روحی‌شان مثل ورزش کردن، نقاشی کشیدن، غذا پختن و… توجهی نکنند.

پس طراحی غار تنهایی برای خود را به عنوان یک اولویت در زندگی در نظر بگیرید و آن را پشت گوش نندازید. در این مطلب چند ایده برای ساخت غار تنهایی آورده‌ایم که قطعاً یکی از آن‌ها به کار شما می‌آید.

طراحی غار تنهایی کار سختی نیست

آقایان، نگران هیچ چیز نباشید. شما چه سررشته‌ای از کار دکوراسیون داشته باشید و چه نه، با چند اصل ساده می‌توانید طراحی غار تنهایی خودتان را به عهده بگیرید. البته که می‌توانید از مادر، خواهر، همسر یا دختر خود کمک بگیرید. این یک کار گروهی است برای آرامش شما و خانواده.

برای طراحی غار تنهایی این چند اصل کوتاه اما کاربردی را فراموش نکنید:

 • نورپردازی را در چند لایه انجام دهید. یعنی نگذارید نور غار تنهایی شما در یک نقطه متمرکز شده یا به یک منبع نوری وابسته باشد. چون شما در شرایط متفاوت روحی، نیاز به انواع نورها با شدت‌های مختلف دارید.
 • استفاده از وسایل نرم را در اولویت قرار دهید. ساخت غار تنهایی یعنی ایجاد یک محیط راحت برای شما. به‌خصوص اگر اهل دراز کشیدن یا فرو رفتن در مبل‌ها باشید.
 • حتماً یک وسیله بازی در غار تنهایی مردانه ‌تان قرار بدهید. یک فوتبال دستی یا دارت و… می‌تواند خستگی کل روز را از تنتان در کند.
 • تهویه هوا را جدی بگیرید. یک پنجره هر چند هم کوچک برای جابه‌جایی هوا در  غار تنهایی شما کافی است.
 • یک چیز رازگونه داشته باشید. این چیز می‌تواند دیوار متحرکی باشد که پشت آن مخزن کتاب‌ها یا وسایلتان باشد یا یک صندلی متفاوت که در زیر آن می‌توانید چیزی پنهان کنید. این حس ماجراجویی و جذابیت غار تنهایی مردانه‌ تان را تقویت می‌کند.
 • برای طراحی غار تنهایی خود، زیبایی را از یاد نبرید. هر انسانی نیاز به تماشای زیبایی‌ها دارد. از رنگ گرفته تا شکل و ترکیب وسایل. این غار تنهایی شماست، پس هر طور که دوست دارید، آن را بسازید.
برای تکمیل غار تنهایی خود به مشاوره نیاز دارید؟ تماس با کارشناسان ما را از دست ندهید 74475000 021

ایده های ساخت غار تنهایی مردان

هر چیزی که فکر می‌کنید برای طراحی غار تنهایی شما مناسب نیست، تغییرش بدهید و هر چیزی که کم است، اضافه کنید.

1.زنده باد سرگرمی

چه چیزی بیش از همه حال شما را جا می‌آورد؟ یک میز بیلیارد؟ یک زمین فوتبال؟ گلف‌بازی؟ نگران اجرایی شدنش نباشید. آن را بخواهید تا عملی شود. شما باید از غار تنهایی مردانه ‌تان لذت ببرید.

طراحی غار تنهایی
2.دیوار عزیز من

طراحی غار تنهایی با تکیه بر دیوارهای کاذب، یکی از کوتاه‌ترین و سریع‌ترین راه‌هاست. این دیوارها می‌توانند خیلی زود خلوت شما را برایتان سر پا کنند. دیگر نیازی نیست که زمان زیادی را صرف ساخت غار تنهایی خود بکنید.

حتی شما می‌توانید چنین دیواری را با یک کتابخانه بزرگ یا قفسه وسایل مورد علاقه‌تان درست کنید تا احساس جدایی از فضای کلی خانه هم به شما دست ندهد. اینطوری در عین خلوت کردن، حواستان به همه چیز است.

3.بیا برگردیم پایین

خیلی‌ها از یاد برده‌اند که در زیرزمین‌ها قبل‌تر می‌شد زندگی کرد نه این که فقط آن را تبدیل به انباری کرد. این می‌تواند بهترین ایده برای ساخت غار تنهایی شما باشد. حتی اگه شده بخشی از زیرزمین را خالی کنید و برای چند ساعت خود را از همه‌جا جدا کنید.

برای برخی از مردان این جدا شدن و فاصله گرفتن نیازی ضروری است. پس اگر شما از این دسته مردان هستید، برای طراحی غار تنهایی خود روی زیرزمین یا انباری خانه حساب کنید. این فضا بیشتر از دیگر گزینه‌ها می‌تواند حس یک غار را به شما بدهد. انگار که برگشته باشید پیش اجداد غارنشین خود، در همان خلوت و سکوت.

برای تغییر پوشش کف غار تنهایی خودتان روی ما حساب کنید؛ پارکت لمینت بهترین گزینه برای این فضاست. راحت نصب و تمیز می‌شود و نیازی نیست نگرانش باشید!
غار تنهایی
4.بوفه، بوفه عزیز

در طراحی غار تنهایی مردانه خود حتماً به فکر خوراکی باشید. اینطوری دیگر لازم نیست که خلوت خود را بهم بزنید و به سراغ یخچال بروید و برگردید. داشتن یک بوفه کوک برای پذیرایی از خود یا حتی مهمانان غار تنهایی شما، کافی است.

حتی می‌توانید سرگرمی پذیرایی کردن از دوستانتان را به غار تنهایی خود اضافه کنید. در این صورت دیگر آشپزخانه را هم بهم نمی‌ریزید و اگر هم دستپخت یا طبع خوبی در ترکیب خوراکی‌ها داشته باشید که دیگر همه را غافلگیر خواهید کرد. این فرصت را از دست ندهید!

خیلی‌ها از یاد برده‌اند که در زیرزمین‌ها قبل‌تر می‌شد زندگی کرد نه این که فقط آن را تبدیل به انباری کرد. این می‌تواند بهترین ایده برای ساخت غار تنهایی شما باشد.

 

5.خلوت کردن در بهشت

چه کسی گفته که غار تنهایی مردان نمی‌تواند یک کتابخانه باشد؟ اگر عاشق کتاب هستید، اگر تماشای قفسه‌های پر از کتاب حالتان را خوب می‌کند، برای طراحی غار تنهایی خود به فکر یک کتابخانه باشید.

یک اتاق که دورتادور آن را قفسه‌های بلند و پر از کتاب پوشانده باشد، ایده ساخت غار تنهایی شماست. البته غار که نه، به قول بورخس، نویسنده بزرگ، این اتاق بهشت است.

غار تنهایی مردانه

6.غارت را در گاراژ پارک کن

گاراژ خانه بدون استفاده مانده؟ نمیدانید با ماشین قدیمی خرابتان چه کار کنید؟ خیلی راحت است. برای طراحی غار تنهایی مردانه خود، دستی به سر و روی گاراژ بکشید و به فکر یک کاربری تازه برای ماشین قدیمی‌تان باشید.

با همین کار می‌توانید یک غار تنهایی حسابی برای خودتان ردیف کنید که مثلش را هیچ کجا نمی‌شود پیدا کرد.

برای محافظت از دیوارها یا پوشش کف خود و کاهش انتقال صدا می‌توانید از فوم‌های سایلنت بهره ببرید. از اینجا به صورت آنلاین با چند کلیک فوم بخرید.

 

7.یک ورود عجیب و غریب

اگر می‌خواهید همه چیز هیجان‌انگیز شود، برای غار تنهایی مردانه خود یک ورودی متفاوت بسازید. برای طراحی غار تنهایی خود این ایده را جدی بگیرید. اگر خلوتگاه شما قرار است یک جای خاص باشد، پس بگذارید ورود به آن هم پیچیده باشد.

چند ایده برای ساختن ورودی غار تنهایی مردان :

 • از تونل‌های آماده استفاده کنید.
 • از نردبان یا پلکان چوبی بهره ببرید.
 • با سقف کاذب، فضا را تنگ کنید.
 • از آویزهای عجیب استفاده کنید.
 • از ترفند بازی با نخ‌ها و ربان‌ها استفاده کنید تا ورود به یک بازی سخت تبدیل شود.
 • اگر هم دوست دارید یک ورودی شیک و مجلل داشته باشید از تم‌ قلعه‌های قدیمی یا درهای سری و ویژه استفاده کنید.

غار

غار من کجاست؟

حالا که از چند و چون طراحی غار تنهایی خبردار شده‌اید، هر چه سریع‌تر ساختن آن را شروع کنید. فقط کافی است که یک بار خلوت کردن و لذت بردن در غار تنهایی را تجربه کنید، زندگی‌تان به قبل و بعد از آن تقسیم می‌شود.

البته خاطرتان بماند که رفتن و در غار ماندن همانا، جا ماندن از زندگی هم همانا. خلاصه حواستان باشد در خلوت کردن زیاده‌روی نکنید.

نوشته شده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button

برای دریافت اطلاعات دکوراسیون ۲۰۲۱ شماره خود را وارد کنید.