10 باور غلط درباره پارکت لمینت

‎1. همان پارکت چوبی

رایج‌ترین باور غلط درباره پارکت لمینت این است که آن را با پارکت چوبی یا پارکت مهندسی یکی می‌دانند. اما هر سه این محصولات تفاوت‌های اساسی با هم دارند. پارکت چوبی از قطعات کوچک چوبی تشکیل می‌شود. این نوع از پارکت مستقیماً از چوب طبیعی تولید می‌شود. پارکت مهندسی نیز شکل دیگری از پارکت چوبی است که در اشکال و ابعاد بزرگتری تولید شده و ظاهری شبیه به پارکت لمینت دارد. اما قطر این پارکت و لایه‌های تشکیل‌دهنده آن با پارکت لمینت متفاوت است و این نوع از پارکت هم مستقیماً از چوب طبیعی تهیه می‌شود.

پارکت لمینت محصولی است که به صورت مستقیم از چوب تولید نمی‌شود. به همین دلیل هم دوستدار محیط زیست به حساب می‌آید و تجزیه‌پذیری تقریبی دارد. این که می‌گوییم این نوع از پارکت مستقیماً از چوب تهیه نمی‌شود به این معنا نیست که چوب در ساختار تولیدی آن نقشی نداشته باشد. بلکه مغزی پارکت لمینت از HDF تشکیل شده. HDF خرده چوب فیبر است که به خاطر چگالی بالا مزایایی را برای پارکت لمینت به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر این باور غلط درباره پارکت لمینت باید بدانیم که این محصول یک ساختار چند لایه دارد که هر کدام از لایه‌های آن کاربرد و کارایی مشخصی را دارند که باعث برتری پارکت لمینت نسبت به دیگر پوشش‌های کف می‌شود.

دکوراسیون داخلی

‎2. خرابی با آب و شستشو

پارکت لمینت به خاطر لایه‌های مختلف تشکیل‌دهنده آن و نوع مغزی در برابر آب مقاوم است. این که بگوییم این محصول ضد آب محسوب می‌شود، یک باور غلط درباره پارکت لمینت است. البته که مقاومت بالای آن در برابر آب باعث می‌شود که به هنگام نظافت یا اتفاق‌های ناگوار، آسیبی به آن نرسد اما شرایطی هم هست که ممکن است به بافت آن آسیب بزنند. چیزهایی مثل ترکیدگی لوله در زیر، آب‌گرفتگی طولانی مدت در سطح یا نشت مداوم آب بر سطح و نفوذ آن به لایه‌های زیرین.

اما اگر نگرانی‌های شما مواردی مثل نظافت‌های روزانه، خانه‌تکانی قبل از نوروز و اتفاق‌هایی مثل ریختن هرگونه مایعات بر آن را شامل می‌شود. باید بگوییم که خیالتان از این بابت راحت باشد. تازه اگر خیلی اهل شست‌وشوی کف آشپزخانه نباشید می‌توانیم استفاده کردن از پارکت لمینت در کف این مکان را هم به شما پیشنهاد کنیم.

اگر هم دغدغه نصب پارکت لمینت در شهرهای کنار دریا را با شرجی هوای بالا ذهن شما را درگیر کرده یا سوال‌های در رابطه با نصب پارکت لمینت در محیط‌های مرطوب دارید، حتما این مقاله را بخوانید.

باعث افتخار ماست که در درودگران باور غلط درباره پارکت لمینت را با گارانتی 10ساله و کسب رضایت و اعتماد مصرف‌کنندگان داخلی عوض کرده‌ایم.

پارکت ضد آب

3. رنگ پریدگی

پارکت لمینت جزو پوشش‌های کفی است که ثبات رنگ بالایی دارد. یعنی این که اگر نور آفتاب بر آن بتابد، رنگ خود را از دست نمی‌دهد. البته که از آن نباید در محیط باز یا فضایی مثل بالکن و تراس استفاده کرد. زیرا شدت و زمان تابش آفتاب در این محیط با فضای داخلی خانه کاملاً متفاوت است. پارکت لمینت براساس آزمایش‌هایی برای استانداردهای فضای بسته تولید می‌شود. بنابراین ثبات رنگ آن برای فضاهای داخلی منزل یا دفتر کار و… کاملاً استاندارد است.

باور غلط درباره پارکت لمینت

4. خط و خش افتادن

همان‌طور که گفتیم پارکت لمینت محصولی چندلایه است و هر کدام از این لایه‌ها آسیب‌پذیری آن را کاهش می‌دهد. لایه اورلی مقاوم پارکت لمینت در برابر انواع خط و خش و ساییدگی مقاوم است. نکته دیگر این که استاندارهای سایشی AC این محصول برای کاربری‌های متفاوت آن تعریف شده است. این استاندارد به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته باشید و درجه سایشی مناسب با میزان تردد خود را تهیه کنید.

می‌توان گفت احتمال آسیب رسیدن به این محصول بسیار پایین است. این نوع از خرابی‌ها هم وقتی به بار می‌آیند که شما استفاده نادرست از پارکت لمینت داشته باشید یا شرایط نصب آن را رعایت نکرده باشید. انواع آسیب‌های احتمالی و روش‌های رفع آن را در این مطلب بخوانید.

پارکت لمینت درودگران با لایه اورلی Glatfelter آمریکا و AC4 محصولی مناسب منزل یا دفتر کار شماست.

خرید کفپوش

5. موریانه زدن

قدرت تخریب موریانه‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست. این حشرات کوچک با نفوذ در بافت چوب می‌توانند به کلی یک سازه چوبی را نابود کنند چه برسد به پوشش های کف. پارکت لمینت چون مستقیماً از چوب طبیعی تولید نشده و با مغزی HDF (چوب فرآوری شده همراه با رزین) ساخته می‌شود، تقریباً ضد موریانه به حساب می‌آید.

همچنین به خاطر این که در زیر پارکت لمینت از فوم استفاده می‌کنیم، احتمال نفوذ حشرات را کاهش می‌دهد. پس می‌شود استدلال کرد که این باور غلط درباره پارکت لمینت به راحتی قابل انکار است. زیرا چنین محصولی به نسبت با پارکت چوبی و پارکت مهندسی، مقاومت بسیار بالایی در مقابل نفوذ موریانه و تخم‌گذاری آن دارد.

می‌توان گفت احتمال آسیب رسیدن به این محصول بسیار پایین است. این نوع از خرابی‌ها هم وقتی به بار می‌آیند که شما استفاده نادرست از پارکت لمینت داشته باشید یا شرایط نصب آن را رعایت نکرده باشید.

6.سوختگی بر اثر شعله و حرارت

شاید باور نکنید که این باور غلط درباره پارکت لمینت واقعا خنده‌دار است. چون این محصول به خاطر لایه روی آن (اورلی) در مقابل هر نوع حرارت اجسام داغ و آتش سیگار مقاوم است. نگرانی درباره گذاشتن قابلمه و کتری داغ، افتادن آتش سیگار، شمع، ذغال و… موضوع مهمی نیست. ما به شما تضمین می‌دهیم که پارکت لمینت درودگران به کلی در برابر چنین مواردی مقاوم است.

ویدئوی تست سیگار روی پارکت لمینت درودگران را اینجا ببینید.

خانه تکانی

7. نظافت و نگهداری دشوار

نگهداری و نظافت پارکت لمینت برخلاف دیگر پوشش‌های کف بسیار آسان و ساده است. زیرا فقط با یک تی نمدار یا دستمال مرطوب تمیز می‌شود. هیچ مواد شیمیایی روی رنگ و بافت پارکت لمینت تاثیر نمی‌گذارد. اگر به صورت اتفاقی مایعی روی آن ریخت، سریع تمیزش کنید.

اگر درباره ریختن رنگ‌های شیمیایی روی پارکت لمینت نگرانید، این ویدئو را ببینید.

مراقب باشید که برای نظافت پارکت لمینت از بخارشوی و جرمگیر استفاده نکنید. قرار نیست هیچ لکی روی پارکت لمینت بماند که به خاطر تمیز کردن آن از این دو مورد استفاده کنید.

پارکت ضد خش

8. داشتن و نداشتن پارافین

این یک باور غلط درباره پارکت لمینت است که متاسفانه در بازار داخلی جا افتاده است. پارافین هرگز باعث ضد آب شدن آن نمی‌شود و کلیک شدن تایل‌ها را راحت‌تر نمی‌کند. پارکت لمینت ضد آب معمولاً به پارکت لمینتی گفته می‌شود که استاندارد متفاوتی در تولید دارد و مناسب مکان‌های مرطوبی مثل حمام است. موقع نصب این پارکت لمینت ها از چسب‌های مخصوصی هم استفاده می‌کنند که درزی برای نفوذ آب باقی نماند. پس این که ادعا کنیم پارافین پارکت لمینت را ضد آب می‌کند، غلط است. در ضمن شما پارافین را فقط می‌توانید به کلیک‌های این محصول بزنید نه لایه‌ها و قسمت‌های دیگر. آیا با چنین کاری کل محصول شما ضد آب می‌شود؟

نکته دیگر این است که آغشته کردن کلیک‌ها به پارافین باعث روانی جا رفتن آن‌ها در هم نمی‌شود. طراحی، برش و کیفیت جنس کلیک شماست که این چفت شدن را سهولت می‌بخشد. نامرغوب بودن پارکت لمینت را نمی‌توان با پارافین پوشاند و چنین باور غلط درباره پارکت لمینت را نصابان حرفه‌ای و تولیدکنندگان متخصص بیشتر درک می‌کنند. زیرا آن‌ها می‌دانند که چرا مشتری از چیزی ناراضی است و چرا یک جنس کیفیت ندارد.

ما به کیفیت پارکت لمینت بدون پارافین درودگران که یونیلین کلیک هم هستند، افتخار می‌کنیم.  کیفیت محصول و رضایت شما مهم‌تر از هر چیز دیگری است.
‌فوم‌های درودگران را بسته به نیاز پروژه‌های متفاوت نصب تولید کرده‌ایم.

9. صدا دادن

جیر جیر کردن یا هر نوع صدای دیگری از برخورد با آن یک باور غلط درباره پارکت لمینت است که ربطی به خود این محصول ندارد. بلکه همه چیز به نصب نادرست و غیر حرفه‌ای برمی‌گردد. اگر هر یک از شرایط زیرسازی نصب به‌ نحو درست و کامل صورت نگیرد، منجر به آسیب‌های احتمالی پارکت لمینت در آینده می‌شود. این نوع آسیب‌ها شامل جیر جیر کردن یا صدا دادن ، باد کردن پارکت لمینت، شکستن کلیک‌ها و… می‌شود. پس اگر پارکت لمینت شما صدا می‌دهد یا جیر جیر می‌کند، مطمئن باشید که یکی از مراحل نصب به اشتباه طی شده است.

در این رابطه بیشتر بخوانید: آموزش نصب پارکت لمینت

نصب پارکت

10. هزینه اضافه برای فوم

نصب پارکت لمینت بدون چسب انجام می‌شود و حالت شناور دارد، به همین خاطر در زیر آن از فوم استفاده می‌کنیم. فوم سطح زیر پارکت لمینت را صاف و یکدست می‌کند. علاوه بر آن هر نوع فشاری که از سطح به کف وارد می‌شود را می‌گیرد. دیگر این که فوم کمک می‌کند تا حرارت سیستم‌های گرمایشی در فصول سرد از خانه خارج نشود. وجود فوم در زیر پارکت لمینت نقش عایق صدا را نیز ایفا می‌کند. برای همین معمولاً در خانه‌ها یا دفاتر کاری که از پارکت لمینت به عنوان پوشش کف استفاده می‌کنند، میزان انتقال صدا به طبقات پایین بسیار کمتر از دیگر ساختمان‌هاست.
بنابراین شما باید این باور غلط درباره پارکت لمینت را کنار بگذارید. زیرا نصب آن بدون فوم ممکن نیست.

‌فوم‌های درودگران را بسته به نیاز پروژه‌های متفاوت نصب تولید کرده‌ایم.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی شد تا با تکیه بر باورهای غلط درباره پارکت لمینت به شفاف‌سازی موضوع دست بزنیم. نه به عنوان یک تولیدکننده بلکه به عنوان یک مصرف‌کننده. زیرا شکستن هر باور غلط درباره پارکت لمینت باعث آگاهی خریداران ایرانی شده و محصولی مناسب نیازشان را روانه خانه‌شان می‌کند.

هدف ما در درودگران آگاهی‌بخشی به مصرف کننده داخلی است. با بهتر شناختن این محصول و هر باور غلط درباره پارکت لمینت به حمایت تولیدکننده داخلی خواهیم پرداخت.

نوشته شده توسط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button

برای دریافت اطلاعات دکوراسیون ۲۰۲۱ شماره خود را وارد کنید.