راهنمای انتخاب رنگ پارکت در سال 2020

اگر در انتخاب رنگ پارکت منزل خود سردرگم شده‌اید، راهنمای انتخاب پارکت لمینت می‌تواند ناجی شما در این سردرگمی باشد. در این راهنما سعی کردیم تا یکی‌یکی گره‌های ذهنی شما ما را باز کنیم:

 • اینکه زیباترین رنگ پارکت کدام است؛
 • بهترین رنگ پارکت لمینت برای اتاق‌هایی مثل پذیرایی چه می‌تواند باشد؛
 • رنگ‌های مد سال‌های اخیر مثل رنگ پارکت در 2018، 2019 یا 2020 چه رنگ‌هایی است؛
 • و در نهایت، چگونه پارکت لمینت مناسبی را برای منزل یا دکوراسیونم انتخاب کنم؟

رنگ پارکت یا رنگ پارکت لمینت؟!

کمی صبر کنید! خوب است همین اول یک‌زبان شویم! قبل از اینکه راهنمای انتخاب رنگ پارکت لمینت را آغاز کنیم، بهتر است به <تفاوت بین کفپوش لمینت، پارکت لمینت و پارکت> اشاره‌ای کنیم. پارکت از چوب و پارکت لمینت از خرده چوب فشرده (HDF) ساخته شده است. کفپوش لمینت هم نام دیگر پارکت لمینت است. اما خبر خوب اینکه این راهنمای انتخاب پارکت برای هردوی پارکت و پارکت لمینت قابل‌استفاده است.

 

انتخاب رنگ پارکت لمینت، پارکت، کفپوش

چرا انتخاب رنگ مناسب پارکت انقدر مهم است؟

انتخاب طرح و رنگ پارکت برای کف اتاق تصمیم بزرگی است. برخلاف رنگ کردن (با قلم مو)، به محض اینکه شما رنگ و طرح پارکت خود را انتخاب و آن را نصب کنید، دیگر کار راحتی نیست که بعد از گذشت اندک‌مدتی آن را عوض کنید. به همین دلیل، ما شما را تشویق می‌کنیم که در ابتدا چینش دکوراسیون خود را بر اساس رنگ پوشش کف خود ترتیب دهید.

در اینجا چند پرسش طراحی کرده‌ایم که به انتخاب رنگ پارکت لمینت شما جهت می‌دهد و در زمان شما برای تصمیم‌گیری صرفه‌جویی می‌کند. این سوال‌ها را دنبال کنید و به آن‌ها فکر کنید تا به انتخاب مناسبی برای پارکت منزل خودتان برسید.

قشنگترین رنگ پارکت

استایل اتاق شما چگونه است؟

استایل‌های مختلف یا سبک‌های متفاوت دکوراسیون برای لمینت‌های مختلفی به کار می‌آیند. در اینجا به چند تا از این ایده‌های عمومی و رایج برای شروع اشاره می‌کنیم:

 • اگر شما یک استایل ساحلی برای اتاق خود انتخاب کرده‌اید از پارکت رنگ‌های روشنِ چوبی یا سفید استفاده کنید.
 • اگر شما دکور سنتی برای اتاق در نظر گرفته‌اید، از پارکت رنگ‌های آلبالویی یا رنگ چوب بلوط (رنگی‌ست مایل به قهوه‌ای تیره و جگری) بهره ببرید.
 • اگر اتاق یا محل کار شما استایلی مدرن دارد، رنگ‌های خاکستری و تیره یا مشکی را امتحان کنید.

رنگ و طرح پارکت آهنگ خاصی به فضا و دکوراسیون اتاق شما می‌دهد، پس رنگی را انتخاب کنید که با استایل اتاق شما بهترین هماهنگی را ایجاد کند.

استایل اتاق شما تعیین‌کننده رنگ پارکت اتاق شماست. خوب است که رنگ پارکت یا پارکت لمینت برای سبک‌های ساحلی و اسپورت، سفید و روشن، برای دکوراسیون سنتی، آلبالویی و زرشکی و بلوطی و برای دکوراسیون مدرن، رنگ‌های خاکستری باشد.

چه نوع آثار هنری در اتاق خود دارید؟

گاهی وقت‌ها تصمیم‌گیری برای انتخاب رنگ کف آسان‌تر می‌شود اگر که قصد داشته باشید بر اساس آثار هنریِ موجود در اتاق خود رنگ موردنظر را انتخاب کنید. به تصاویر روی دیوار اتاق خود نگاه کنید و واضح‌ترین فرم‌های رنگی‌ عکس‌ها را در نظر بگیرید. آیا کاملاً به چشم می‌آیند؟ چه پارکتی را باید انتخاب کنید که این فرم‌ها و رنگ‌ها چشم‌گیرتر شوند؟ یا حتی برعکس، این رنگ‌ها و فرم‌های آثار هنری شما با چه رنگ کفی هماهنگی و چشم‌نوازی ایجاد می‌کند؟

اگر شما یک استایل مدرن برای کف اتاق خود بخواهید، طرح‌های آثار هنری روی دیوار شما احتمالاً باید وضوح کمتری داشته و انتزاعی‌تر باشند. شاید آثار هنری شما ترکیبی از مدرن و سنتی است و همین دست شما را برای انتخاب پارکت بازتر می‌گذارد.

انتخاب رنگ پارکت برحسب دکوراسیون

مبلمان خانۀ شما چگونه است؟

بگذریم که انتخاب درست مبلمان، خود دنیایی دارد… اما ناگفته پیداست که مبلمان خانه دقیقاً بر روی کف اتاق‌ها می‌نشینند. پس طبیعی است که مبلمان باید با کف اتاق نیز هماهنگی داشته باشد. اگر شما از مبلمان رنگی استفاده می‌کنید، کار شما برای انتخاب رنگ پارکت یا انواع پوشش کف نیز راحت‌تر از زمانی خواهد بود که مبلمان شما چوبی است.

پارکت لمینت رنگ روشن درودگران

پارکت لمینت درودگران کد 8023 رنگ بلوط اسپرانزا

اگر مبلمان چوبی دارید، سعی کنید رنگ‌های کف اتاق خود را از رنگ چوبین متفاوتی انتخاب کنید تا اتاق شما خیلی یکدست به چشم نخورد. برای مثال، اگر مبلمان چوبی تیره استفاده می‌کنید، بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر چوبی نسبت به مبلمان خود استفاده کنید.

یک رنگ پارکت لمینت فوق‌العاده ملیح، گرم، زیبا و شیک می‌خواهید؟ رنگی که هم روشن باشد و هم سرزنده؟ خاص هم باشد؟ حتماً به پارکت لمینت روشن بلوط اسپرانزا یک نگاهی بیندازید!

سایر نکات اساسی برای انتخاب رنگ پارکت

علاوه بر آنچه گفتیم، توصیه‌های بیشتری برای شما داریم! برای اینکه به نتیجه‌گیری دقیق‌تری برسید، چهار نکته‌ی زیر را نیز درنظر داشته باشید:

1- به سایز اتاق خود توجه کنید

مهم نیست اتاقی که قصد پارکت کردن آن را دارید چه اندازه‌ای داشته باشد، بزرگ یا کوچک. رنگ کف اتاق شما همیشه تأثیر بسزایی بر احساسی که از فضای اتاق دریافت می‌شود به شما هدیه می‌دهد. آیا اتاق شما بزرگ و پهن است؟

پارکت لمینت قهوه‌ای درودگران

پارکت لمینت درودگران کد 8028

بنابراین پیشنهاد می‌شود انتخاب‌های خود را به رنگ‌های گرم و تیره، مانند قهوه‌ای سوخته محدود کنید. کاری که این تُن از رنگ‌ها با ذهن انسان انجام می‌دهند کوچک‌تر کردن و دلنشین‌تر نشان دادن اتاق است.

راستی! اگر به دلیل فضای بزرگ اتاق رنگ پارکت لمینت تیره‌تر را می‌پسندید، یا اگر کلاسیک‌پسند هستید و از نظر شما رنگ پارکت یا پارکت لمینت باید الاوبلّا رنگ کلاسیک قهوه‌ای پررنگ باشد، همین حالا از پارکت گردوی جنگلی، پارکت ساج سیام و پارکت گردویی ساده دیدن کنید!

انتخاب رنگ برای اتاق‌های کوچک

خبر خوب اینکه انتخاب رنگ برای اتاق‌های کوچک‌ نیز مفید و واقعاً قابل‌کاربرد است! منظور این است که اگر دکوراسیون شما یک اتاق با فضای کوچکی دارد، انتخاب یک رنگ هوشمندانه برای پارکت تفاوت‌های قابل‌توجهی را برای دکوراسیون شما رقم خواهد زد.

انتخاب رنگ پارکت اتاق کوچک

اگر فضای شما کوچک است، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های روشن و طبیعی استفاده کنید (مانند رنگ کِرِمی و رنگ طلایی). این رنگ‌ها توانایی بالایی در بزرگ نشان دادن فضا دارند، بدون اینکه نیاز باشد از شر قسمتی از مبلمان خود برای آزاد کردن محوطه راحت شوید.

 روشن و طبیعی؟! مثل……. رنگ بلوط ویکتورین و رنگ بلوط اسپرانزا؟

2- تأثیر رنگ‌ها

روشی که دکوراسیون خود را برحسب آن چینش می‌کنید، رنگ‌هایی که برای کف و دیوارها انتخاب می‌کنید، همه‌ی اینها تأثیر شگرفی بر اتمسفر اتاق دارند. رنگ‌های روشن اتاق شما را آفتابی‌تر و شادتر می‌کند.

برای مثال لحن رنگ زرد به گونه‌ای است که شما را روشنفکرتر و باطروات‌تر می‌کند، در حالی که رنگ سفید و مشتقات آن به اتاق شما حس پاکی و خالصی نابی را عطا می‌کند. آیا می‌خواهید حس آرامش و راحتی فضای داخلی ساختمان خود را حفظ کنید؟ پس بهتر است از رنگ خاکستری یا همان طوسی استفاده کنید.

روانشناسی رنگها در انتخاب پارکت لمینت

رنگ‌های تیره چه می‌کنند؟

دکوراسیون داخلی اتاقی که با رنگ‌های قهوه‌ای پُر شده است، احساس تعلق به طبیعت و حس روستایی خاصی به افراد خانه‌نشین منتقل می‌کند. در حالی که رنگ مشکی بیشتر برای لوکس نشان دادن اجزای خانه به‌کار می‌رود. خاصیت دیگر این رنگ القای حس قدرت و دراماتیک بودن است، با تمام جزئیات وسایل خانه.

دقت داشته باشید که انتخاب رنگ قرنیز در کنار پارکت لمینت نیز تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل شما دارد.

3- از نور طبیعی بهره ببرید

در طول روز، میزان نور اتاق شما به مراتب تغییر خواهد کرد. امتحان کردن یک رنگ نمونه هنگام شب و قرار گرفتن پوشش کف یا پارکت در مقابل نور مصنوعی (لامپ و غیره) به شما ایده‌های کاملاً متفاوتی خواهد داد نسبت به حالتی که آن رنگ نمونه را در زمان عصر و در مقابل نور طبیعی امتحان کنید. بنابراین مراقب باشید که تست کردن رنگ انتخاب‌شده در نورهای مختلف قضاوت شما را برای تصمیم نهایی انتخاب رنگ تحت‌الشعاع قرار ندهد.

نورپردازی برتی انتخاب رنگ پارکت لمینت

4- به کلیت دکوراسیون توجه کنید

هیچگاه رنگ کف اتاق را صرفاً بر اساس یک اتاق خالی انتخاب نکنید! مطمئن شوید که رنگ انتخابی شما با استایل کلی و حسی که خواهان دریافت آن هستید مطابقت داشته باشد. آیا شما مبلمانی دارید که بخواهید توجه بیشتری را جلب کند و تاکید بیشتر بر روی آن در استایل دکوراسیون خانه باشد؟ پس از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید که تصویری خنثی داشته و به مبلمانی که در نظر دارید اجازه‌ی خودنمایی دهد. همین موضوع درباره آثار هنری منزل شما نیز صدق می‌کند.

خبر خوب: به‌زودی درودگران شبیه‌ساز آنلاینش را رونمایی می‌کند! با شبیه‌ساز آنلاین می‌توانید رنگ پارکت لمینت و قرنیز انتخابی خود را در دکوراسیون قرار بدهید تا بهتر بتوانید محصول انتخابی خودتان را تصور کنید. به‌زودی…

چه رنگ‌هایی برای فرش‌های ایرانی مناسب‌تر است؟

در ابتدای مقاله به این نکته اشاره شد که اگر خواهان دکوراسیونی سنتی هستید، بدون تردید از رنگ‌های قهوه‌ای تیره و جگری (یا قهوه‌ای متمایل به قرمز) یا قهوه‌ای روشن استفاده کنید. استایل سنتی فرش‌های ایرانی (خصوصاً قالی‌هایی که نقش و نگارهایی پیچیده دارند و رنگ اصلی آنها را رنگ‌هایی همچون قرمز تیره و قهوه‌ای تشکیل می‌دهند) با این رنگ‌های قهوه‌ای به‌طور باورنکردنی زیبا و جذاب می‌شود. هنرنمایی فرش ایرانی بر روی رنگ مناسب کف اتاق، هر بیننده‌ای را به تقلید از فضای ایجادشده ترغیب خواهد کرد.

انتخاب پارکت لمینت برحسب رنگ فرش

بیشتر درباره هارمونی رنگ فرش و پوشش‌های کف

یک فرش ریزبافت با طرح‌های اسلیمی را درنظر بگیرید، مثلاً یک فرش ابریشم. اگر رنگ‌های به‌کاربرده‌شده در طرح‌های آن، پررنگ و جاندار هستند و در زمینه فرش از رنگ سفید استفاده شده، با انتخاب کفپوش سفید می‌توانید رنگ‌های طرح‌های به‌کاربرده‌شده را بیشتر به‌چشم بیاورید. اگر پس‌زمینه کرم باشد، رنگ کفپوش لمینت کرم و روشن همین‌کار را می‌کند.

رنگ پارکت با فرش ایرانی

برای قالی‌های سبک مدرن و پسامدرن که معمولاً طرح‌های انتزاعی دارند، برحسب رنگ‌های به‌کاربرده‌شده، بهتر است برای پوشش کف از رنگ سفید و رنگ طوسی و مشتقات آن و یا قهوه‌ای طرح وینتیج استفاده کنید.

رنگ کفپوش و فرش

فرش‌های لاکی و ترکمن و رو به قرمز، طراوت و زیبایی خود را بر رنگ‌ تیره یا رو به قرمز پارکت بهتر نمایان می‌کند.

رنگ لمینت و فرش

انتخاب رنگ پارکت برای پذیرایی و اتاق خواب

اینکه بتوان فرمول خاصی را برای انتخاب رنگ پارکت اتاق خواب یا پذیرایی تعیین کرد اشتباه است. همان‌طور که اشاره شد، رنگ پوشش کف شما را باید کلیت استایل و حس و حال دکوراسیون شما تعیین کند. البته گاهی روان‌شناسی رنگ و طبع و مزاج شما نیز می‌تواند عامل مهمی برای تعیین رنگ کف دکوراسیونتان باشد.

اما به‌طور کلی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از رنگ‌های گرم برای اتاق خواب استفاده کنند تا حس افسردگی را به روان تلقین نکند. اما برخی همچنان رنگ‌های سرد و آرام‌بخش را ترجیح می‌دهند. برای اتاق پذیرایی برخی با رنگ‌های تیره‌تر لوکس بودن را نشان می‌دهند و برخی با رنگ‌های روشن، مدرن بودن و اسپورت بودن را. این واقعاً به سلیقه و سبک دکوراسیون شما بستگی دارد.

رنگ پارکت لمینت برای اتاق پذیرایی

رنگ پارکت سال 2020 چه مد شده؟

 رنگ‌های محبوب پارکت در سال 2020 در دنیا به ترتیب زیر هستند:

رنگ سفید پارکت لمینت

رنگ بلوند پارکت لمینت

رنگ عسلی پارکت لمینت

رنگ طوسی پارکت لمینت و مشتقاتی مثل فیلی و استخوانی

درباره رنگ‌ سال 2021 و روانشناسی و پالت رنگی در دکوراسیون داخلی مقاله «راهنمای کامل انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی» را بخوانید.

خلاصه اینکه…

امیدواریم این راهنما بتواند به شما در انتخاب رنگ پارکت لمینت یا کفپوش دکوراسیونتان کمک کرده باشد. اگر هنوز برای نوع پوشش کف دکوراسیون خود تصمیم نگرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مقایسه پارکت، لمینت و کفپوش را مطالعه کنید. اما اگر معتقدید که پارکت لمینت برای پوشش کف شما مناسب‌تر است و اکنون در انتخاب رنگ آن مطمئن نیستید، می‌توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

 با شماره 02174475000 تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید. یا در فرم تماس با ما اطلاعات تماس خود را بگذارید و سوالتان را مطرح کنید. در اسرع وقت با شما تماس می‌گیریم.

نوشته شده توسط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمدحسین
  2 تیر 1400 2:30 ب.ظ

  ایا جلوه رنگ رو ی جنس های مختلف با هم تفوت داره ؟

  پاسخ
  • درودگران
   6 تیر 1400 9:49 ق.ظ

   سلام، معمولاً با آسترسازی از این مورد جلوگیری میشه تا رنگ‌ها واقعا همون چیزی که هستن دربیان.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button

برای دریافت اطلاعات دکوراسیون ۲۰۲۱ شماره خود را وارد کنید.